آرشیو 'دکتر فرهنگ هلاکویی'

ناحیه کاربری
رمز را فراموش کرده ام   عضویت

آرشیو صوتی، تصویری، مطالب، مقالات و سخنرانی های دکتر فرهنگ هلاکویی

برای Download و ذخیره فایل های آرشیو در کامپیوتر خود می توانید بر روی هر کدام از فایل ها کلیک کرده و یا راست کلیک کرده و گزینه Save را انتخاب نمایید.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که از زندگی دختر 28 ساله خود که 4 سال است ازدواج کرده و این آشنایی و ازدواج فقط در 3 ماه اتفاق افتاده است، میگویند و مشکلاتی که داماد ایشان دارند،افسردگی، بیکاری، مدام گریه کردن بخشی از این مشکلات هستند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقای 25 ساله ای که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند تک فرزند هستم و از وقتی که یادم می آید پدر و مادرم با هم کتک کاری می کردند پدرم معتاد بود اما من به شدت به او وابسته بودم کلاس پنجم که بودم یک سال مادر و پدرم از هم جدا زندگی میکردند و من پیش پدرم بودم بالاخره در 16 سالگی ام پدر و مادرم از هم جدا شدند و من این بار با مادرم زندگی میکردم پدرم مدام به من میگفت کاری کنم که دوباره برگردد و از من میخواست کاری کنم رابطه اش با مادرم بهتر شود کمی ارتباطشان بهتر شد اما مادرم در نهایت راضی نشد دوباره با او زندگی کند در حال حاضر هم پدرم تصمیم گرفته دوباره ازدواج کند و من به شدت دچار تشویش و استرس شده ام. از طرف دیگر با دو تا دختر خانم در ارتباط هستم و به هر دو بسیار وابسته ام و هر وقت تصمیم میگیرم یکی از آنها را کنار بگذارم و با یکی از آنها وارد رابطه جدی شوم دچار یک اضطراب و نگرانی شدید میشوم و به کلی تمرکزم را از دست میدهم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی 34 ساله و همسر ایشان که 1 سال و چند ماه کوچکتر هستند و میگویند 2 سال و 4 ماه هست که عقد کردند ولی هنوز ازدواج نکردند از ادامه رابطه ویا قطع آن می گویند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقای 30 ساله ای از مالزی که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند : 3 سال است که در مالزی زندگی میکنم ، یک سال پیش یک شکست سنگین مالی خوردم و شش ماه پیش از همسرم جداشدم. 9 ماه است در یک شرکتی مشغول به کار شده ام و کارم را دوست دارم اما متاسفانه نمیدانم چرا در کارم بی انگیزه هستم و این موضوع روی کار و زندگی ام تاثیر بدی گذاشته و میترسم بابت این موضوع کارم را از دست بدهم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی از آمریکا که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند : دختر 3.5 ساله ای دارم و چند مورد در رابطه با او مرا نگران کرده است اینکه از 3 ماهگی متوجه شدم نسبت به بعضی آهنگها واکنش بدی نشان میدهد و با شنیدن این آهنگها به شدت گریه میکند و اینکه نسبت به صداهای بلند هم همین واکنش را نشان میدهد. و مسئله دیگر اینکه در ارتباط برقرار کردن با بزرگترها مشکل دارد و اجازه نمیدهد آنها بغلش کنند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 33 ساله ای از آمریکا که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند : ما در ایران در شهر کوچکی زندگی میکردیم پدرم به دلیل مسائل سیاسی مجبور شد از ایران به آمریکا برود و 16 سال طول کشید تا ما هم بتوانیم به آمریکا برویم و دوباره با هم زندگی کنیم. 17 سال است که در آمریکا هستم و چند سال اول تحت کنترل شدید خانواده بودم. خواهر بزرگم ناتوانی یادگیری دارد و خیلی از کارهای او را من انجام میدهم مادرم هم یک خانمی هستند که حتی مدرسه هم نتوانسته است برود و انگلیسی بلد نیست و من به هیچ عنوان نمیتوانم آنها را تنها بگذارم و همه این مسایل دست یه دست هم میدهند تا در زندگی ام احساس شادی نکنم و فکر میکنم زندگی ام جلو نمی رود. وارد هر رابطه ای هم میشوم بعد از چند جلسه به من میگویند که قصد ازدواج ندارند و آمادگی ندارند و...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 31 ساله ای از کانادا که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند : 5 سال است در کانادا هستم و دانشجوی مقطع دکترا. با آقایی که 8 ماه از خودم بزرگتر هستند در دوره لیسانس آشنا شدم و پس از مدتی ایشان به همراه خانواده به منزل ما آمدند برای خواستگاری و قرار بود که ما عقد کنیم و با هم برای ادامه تحصیل به کانادا بیاییم، که من اصلا متوجه نشدم که چه اتفاقی افتاد که ایشان منصرف شدند و گفتند فعلا عقد نکنیم و ببینیم رفتیم کانادا چه میشود. که رابطه ما کلا از بین رفت و گاهگاهی از حال هم باخبر میشدیم. بعد از چند سال دوباره ایشان گفتند که میخواهم با تو ازدواج کنم و اشتباه کرده ام و من دوباره قبول کردم. بعد از مدتی ایشان به ایران برگشتند و با خانواده شان دوباره به منزل ما رفتند و صحبت کردند. و ما مهریه را تعیین کردیم و به خانواده ایشان اطلاع دادیم و وقتی او مطلع شد با من تماس گرفت و عصبانی بود که این چه وضعی است و من زیر بار چیزی که نمیتوانم انجام دهم نمی روم. و من گفتم اگر با ازدواج ایرانی موافق نیستی، پس ازدواج کانادایی میکنیم که باز هم موافقت نکردند. و در حال حاضر در رابطه با ازدواج با ایشان تردید دارم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 33 ساله ای از ایران که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند 9سال پیش به شیوه ای کاملا سنتی با همسرم که 10 سال از من بزرگتر بود ازدواج کردم به هیچ عنوان رابطه خوبی با همسرم و خانواده شان نداشتم خانواده شوهرم بسیار در زندگی ما دخالت میکردند و کارشان به جایی رسیده بود که درباره زندگی خواهر من هم نظر میدادند. به امید اینکه اوضاع بهتر شود بچه دار شدیم و در حال حاضر یک پسر 4 ساله داریم. اما بعد از بچه دار شدن رابطه ما از قبل بدتر شد و این یکسال آخر حتی سلام هم به هم نمیکردیم. به هر صورت بود از هم جدا شدیم و من حضانت پسرم را به شوهرم دادم چون از عهده مخارجش برنمی آمدم. و در این ده روزی که به طور رسمی طلاق گرفتیم هر بار که برای آوردن پسرم رفتم، بغض میکند و میگوید پدرش هم باید بیاید و من نمیدانم با این موضوع چگونه باید برخورد کنم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 28 ساله که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند : 3 سال پیش با آقایی آشنا شدم و بعد از یکی دو ماه آشنایی متوجه شدم بسیاری از حرف هایی که در مورد خودش و زندگی اش به من گفته دروغ بوده و به همین خاطر ارتباطم را با او قطع کردم. پس از قطع رابطه، پیامهای تهدید آمیز برایم میفرستادند که من می آیم جلوی خانه شما و خون راه می اندازم و از این حرف ها اما من جدی نمیگرفتم تا اینکه یک روز آمدند جلوی خانه ما و من فکر کردم شاید موضوع جدی باشد و از او به پلیس شکایت کردم. در ادامه تهدیدهای او به این شکل درآمد که عنوان میکرد من عکس های شخصی تو را پخش خواهم کرد و من متوجه شدم که در همان زمان آشنایی کارت حافظه گوشی ام را که فکر میکردم گم کرده ام را دزدیده است و میگفت فلان مبلغ به من پول بده وگرنه عکس هایت را پخش میکنم و شروع کرد به منتشر کردن عکس ها در اینترنت و اینجا بود که پلیس جدی تر موضوع را پیگیری کرد و من یک قرار سوری با او گذاشتم و پلیس دستگیرش کرد. به یک سال زندان محکوم شد البته من از بخش مهمی از شکایتم به خاطر وساطتت دایی اش صرف نظر کردم. دو سال از این ماجرا گذشت و ما همه چیز را عوض کرده بودیم که او بعد از آزادی من را پیدا نکند اما به واسطه دوستان و آشنایان متوجه شدم دوباره عکس های من را منتشر میکند و در حال حاضر نمیدانم با این آدم باید چطور برخورد کنم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی 24 ساله از کانادا تماس گرفته در8 سالگی پدر خود را از دست داده و مشکلش این هست که نمی تواند هدف را مشخص کند بسیار حساس است سریع و پس از شنیدن هر حرفی ناراحت میشود استراس دارد از وسواس و مشکلات خود میگوید از مشکلاتش در رابطه با دوست پسرش میگوید.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 26 ساله ای که فکر میکند که سنش برای ازدواج بالا رفته و در محیطی است که موقیت ازدواج برای او فراهم نیست از تفاوت شرایط با کیس مورد نظر خود میگوید.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که میپرسند که آیا راهی برای درمان کمبود تمرکز در بزرگسالان وجود دارد؟؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 30 ساله ای از اسکاندیناوی روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند 21 ساله بودم که در ایران با آقایی ایرانی_دانماركي که 12 سال از من بزرگتر بودند آشنا شدم و بعد از 2 سال با ایشان ازدواج کردم و به شهر بسیار کوچکی در دانمارک به همراه ایشان برای زندگی رفتم. زمانیکه یک دختر 1 ساله داشتم از ایشان طلاق گرفتم و با شروع جدایی و نقل مکان کردن به کپنهاک که بزرگترین شهر دانمارک است، درسم را ادامه دادم و با تمام مشکلاتی که برایم اتفاق افتاد در حال حاضر من و دخترم شرایط خوبی داریم. اما بیشتر اوقات احساسِ تنهاییِ آزاردهنده ای میکنم و برخی اوقات آنقدر اذیت میشوم که فکر میکنم پیش خانواده ام در ایران برگردم. سعی میکنم این احساس را جلوی دخترم بروز ندهم اما فکر میکنم این مسئله روی او هم تاثیر بدی خواهد گذاشت.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقای 28 ساله ای از تهران که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند 2 ماه پیش ازدواج کردم و همسرم 3 سال از من بزرگتر است و 2 روز است که همسرم قهر کرده و به خانه مادرش رفته است. ما برای رسیدن به هم سختی های زیادی را تحمل کردیم اما زمانیکه با هم ازدواج کردیم بسیار با هم لج و لجبازی میکنیم و من احساس میکنم همسرم یک مرد است و رفتارهای زنانه از خانمم نمیبینم، غرور بسیار زیادی دارد و نمیتوانم ارتباطاتش را کنترل کنم و مشکل دیگری که با او دارم این است که نسبت به بعضی افراد به شدت دهن بین است و تحت تاثیر حرف های آنها قرار میگیردو...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 49 ساله ای که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند همسرم 54 ساله هستند و 20 سال پیش با او در تهران آشنا شدم، ایشان در ایران دانشجو بودند. بعد از ازدواج همراه ایشان به کشور ایشان برای زندگی رفتیم. من بسیار به او علاقه داشتم و در سال های اول زندگی به دلیل مشکلاتی که من پیدا کردم و به دلیل جراحی ای که ایشان داشتند، دکتر به ما گفت ممکن است هیچ وقت بچه دار نشویم. از همان موقع رابطه زناشویی ما کاملا قطع شد و ایشان عنوان میکردند که ناتوانی جنسی پیدا کرده اند. با طی کردن یک پروسه طولانی و سخت و از طریق تزریق اسپرم به تخمک بچه دار شدیم. و در حال حاضر یک دختر 17 ساله و یک پسر 16 ساله داریم. در تمام این سالها به همسرم پیشنهاد میدادم برای حل مشکل به روانشناس مراجعه کنیم اما ایشان قبول نمیکردند. تا اینکه دو سال پیش زمانیکه مست بودند گفتند با خانمی در ارتباط هستند. من آنقدر ایشان را آدم شریفی میدانستم که اصلا باورم نمیشد اما با جستجو و چک کردن همه چیز متوجه شدم ایشان علاوه بر این خانم با خانم های دیگری هم در این سالها در ارتباط بوده اند و چهره کاملا متفاوتی از او برایم آشکار شد. در حال حاضر تصمیم به جدایی دارم و دوست دارم برگردم ایران و میخواستم با شما در این باره مشورت کنم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 29 ساله ای از آمریکا که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند 2 سال است که به آمریکا مهاجرت کرده ام. یک سال و نیم بعد از ازدواجم از همسرم جدا شدم. سه ماه پیش با آقایی آشنا شدم و این رابطه ادامه پیدا کرد و بعد از یک ماه ایشان من را به خانواده شان معرفی کردند. رابطه خیلی خوبی با هم داریم اما چند وقت است ایشان به من میگویند تو اجتماعی نیستی و من شک میکنم تو بتوانی مادر خوبی باشی و عنوان میکنند که این موضوع باعث شده من به رابطه مان شک کنم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که دو سوال مطرح میکنند، اول اینکه آیا من به عنوان مادر باید احساسات خودم را از فرزندم پنهان کنم و فرزند من نباید متوجه غم و ناراحتی من باشد؟ و دوم اینکه علایم حمله اضطراب ( anxiety attack) چیست؟ در این گفتگو دکتر فرهنگ هلاکویی تفاوت حمله اضطراب (anxiety attack) و حمله وحشت (panic attack) را توضیح میدهند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با مادری در مورد دختر 12 ساله از دیدن تصاویر پورن در وب سایتی توسط دخترش میگوید از ناراحتی شدید دختر و صحبت های مادر با او و تکرار این ماجرا توسط دختر بشنوید.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 30 ساله ای که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند در هر مرحله ای از زندگی ام که قرار بوده تصمیم مهمی بگیرم حالت ترس و اضطراب و نگرانی دارم و این موضوع باعث میشود نتوانم راحت تصمیم گیری کنم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی 48 ساله 2 سال از ازدواجش میگذرد تماس گرفته از خشم خود نسبت به برقراری ارتباط دوباره همسر خود با زن قبلی اش میگوید شکایت از رفتار همسر و تردید و نا امیدی خود میگوید
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی 27 ساله که روی خط هستنید و میگوید که خود را نمیشناسد و نمیداند چه میخواهد چرا باید کار کند وچرا درس بخواند
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقایی 24 ساله که با نامزد 23 ساله خود مشکلاتی دارند عصبی هستند و حرف های زشت و بد دهانی میکند و بیخیال بودن فرار از مشکلات و مورد رفتار و مشکل های این آقا با این خانم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی در مورد نداشتن اعتماد به نفس و قدرت بیان پایین
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی از آمریکا که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند دختر 7 ساله ام از 2.5 سالگی انگشت شَستش را میمکد و بعد از به دنیا آمدن خواهر کوچکترش انگشت اشاره اش را هم در گوشه چشمش فرو میکند. و مسئله دیگری که با او دارم این است که چون ما در شهری زندگی میکنیم که اکثر روزها سرد و بارانی است و او بیشتر وقتش را در خانه میگذراند و در خانه فقط تلویزیون تماشا میکند و من نمیدانم با چه روشی او را ترغیب کنم که کمتر تلویزیون نگاه کند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 32 ساله ای که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند 8 سال است که ازدواج کرده ام و یک دختر 6 ساله دارم فرزند چهارم خانواده هستم 2 برادر و یک خواهر بزرگتر از خودم و یک خواهر و یک برادر کوچکتر از خودم دارم. بین سن 10 تا 13 سالگی از طرف برادران بزرگتر و دایی ام مورد دست درازی جنسی قرار میگرفتم. با وجود این فاجعه ای که در کودکی ام رخ داده در حال حاضر از نظر کار و شغل و زندگی شخصی ام بسیار موفق هستم اما در برقرار کردن ارتباط با خانواده مخصوصا برادرانم همسرانشان دچار اشکال هستم. اما با توجه به این حرف شما که همیشه گفته اید گذشته، درگذشته و اینکه همسر و فرزند خوبی دارم و دوست دارم گذشته را فراموش کنم و در حال زندگی کنم اما برخی مواقع با مرور اتفاقاتی که در کودکی ام افتاده تمام روزم خراب میشود.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 38 ساله ای از ایران که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند لیسانس شیمی دارم اما کار نمیکنم، مجرد هستم و با مادرم زندگی میکنم، دو برادر و یک خواهر دارم که همه ازدواج کرده اند در سن 21 سالگی پدرم فوت کرد و مشکلم مربوط به برادرانم مخصوصا برادر بزرگترم است که در همه زمینه های زندگی من دخالت میکند و من اجازه ندارم هیچ کاری را بدون اجازه او و بدون جلب نظر او انجام دهم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 58 ساله ای از آمریکا که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند همسرم 65 ساله است و یک پسر 14 ساله داریم که پسرم را زمانیکه 5 ساله بود از بهزیستی از ایران به فرزندی قبول کردیم چیز خاصی از گذشته اش و پدر و مادرش نمیدانیم و تنها چیزی که به ما گفته اند این بود که 3 ساله بوده که با دست شکسته در بیمارستان رهایش کرده بودند. اوایل که پیش ما آمده‌بود به شدت پر جنب و جوش و فعال بود و تصور ما این بود که این هیجان به خاطر دور شدن از محیط بهزیستی و قرار گرفتن در محیط خانواده است اما بعد از مدتی متوجه شدیم فرزندم ADHD ( بیش فعالی) دارد. مشکلات دیگری هم دارد درس نمیخواند و با انجام دادن تکالیف مدرسه مشکل دارد و زمانیکه با روانشناس یا روانپزشک صحبت میکند مدام سوالش این است که پدر و مادر واقعی من کجا هستند و چه کسانی هستند و... و مسئله ای که ما را بسیار نگران کرده این است که به کتابخانه محل مراجعه کرده و از کتابدار پرسیده کتابی درباره راه های خودکشی دارند؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که احساس بی قراری می کنند و استرس دارند و همچنین با موضوع ازدواج مشکل دارند
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 45 ساله ای از آلمان که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند 15 سال است در آلمان زندگی میکنم و 2 فرزند دارم فرزند کوچک خانواده هستم و هیچ وقت قصد خروج از ایران را نداشتم اما به هر حال زمانی که ازدواج کردم به همراه همسرم از ایران خارج شدم و در حال حاضر چون سن پدر و مادرم بالا رفته و پدرم بیماری های جدی دارد یک لحظه هم نمیتوانم به پدر و مادرم فکر نکنم و تصمیم دارم به ایران بروم و به کارهایشان رسیدگی کنم. و تمام مدت وحشت دارم اگر اتفاقی برای آنها مخصوصا پدرم بیفتد برای من چه اتفاقی خواهد افتاد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقای 21 ساله ای که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند فرزند آخر خانواده هستم و دو برادر و یک خواهر بزرگتر از خودم دارم. وقتی بچه بودم، برادرم برای اینکه من درس بخوانم، من را میزد و خواهر بسیار کنترل گری داشتم. در حال حاضر چیزی که بسیار زیاد اذیتم میکند این است که مثلا در درسم هدفی تعیین میکنم یک مدت طبق برنامه پیش میروم و بعد از آن بی حوصله و بی انگیزه میشوم و دیگر نمیتوانم ادامه دهم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 26 ساله ای از کانادا که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند حدودا 7سال پیش به کانادا مهاجرت کردیم، در ایران دانشجوی مهندسی پزشکی بودم و به خاطر مهاجرت درسم را رها کردم، در کانادا کارمند بانک هستم و 3 سال پیش ازدواج کردم و در کارم هم بسیار موفقم، اما احساس خوشحالی نمیکنم و تصمیم دارم به دنبال آرزویی که همیشه داشتم و آن خواندن رشته پزشکی بوده، بروم، اما نمیدانم با توجه به شرایط فعلی ام کار درستی است یا نه.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 29 ساله ای از ایران روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند مجرد هستم و در 18 سالگی پدرم را به طور ناگهانی از دست دادم و علی رغم ضربه روحی و مالی که خوردم در حال حاضر وضعیت مالی و شغلی خوبی دارم دو برادر دارم و با مادر و برادر کوچکم زندگی میکنم و احساس تنهایی میکنم و دو سه سال است که به طور جدی به فکر ازدواج افتاده ام، اما نمیتوانم رابطه طولانی مدت برقرار کنم و بعد از مدت کوتاهی خودم ارتباط را قطع میکنم و چون روابط زیادی را تجربه کرده ام و به نتیجه ای نرسیده احساس میکنم بدبین شده ام.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با دختر خانمی که صمیمیت گریز می باشند
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 32 ساله ای که 5 سال پیش ازدواج کرده و یک فرزند 6 ماهه دارد، درباره اختلافات همسرش و خانواده خودش میگوید و اینکه شوهر اصرار به قطع رابطه خانم با خانواده اش را دارد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که 3 سال است از همسرش جدا شده و دیگر قادر نیست با افراد دیگر رابطه بر قرار کند، همچنین فقط انتظار دارد با آقایون با مشخصات ظاهری بالا ارتباط داشته باشد
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقایی از آمریکا که همسرشان کار کرده و ایشان بچه ها را بزرگ کرده اند و در مورد مشکلاتش گفتگو می کند
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد تیپ های شخصیتی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد تیپ های شخصیتی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد انتخاب هدف
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد اختلال تغذیه
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی درمورد تاثیر ماه تولد بر انسان
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 48 ساله ای از کانادا که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند از ازدواج اولم یک دختر 15 ساله دارم، همسر دومم 48 ساله است و حدودا 8 سال است که با هم ازدواج کرده ایم، او هم قبلا یک بار ازدواج کرده اما فرزندی از ازدواج اولش ندارد. 3 ماه پیش سر موضوعی با همسرم بحثمان شد و ایشان از منزل رفتند، یک ماه در منزل خواهرشان بودند تا اینکه ماه دوم باخبر شدم او با یک خانم ایرانی آشنا شده و بعد از چند وقت خواهرشان عکس نامزدی همسرم را در فیس بوک قرار دادند و در حال حاضر من نمیدانم باید چه کنم
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی از آمریکا که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند پدر و مادرم 70 ساله هستند و در ایران زندگی میکنند، مادرم دچار بیماری پارکینسون هستند و افسردگی هم داشتند، ولی چون نمیتوانند قرص های افسردگی را مصرف کنند، افسردگیشان عمیق تر شده است و احساس میکنم مادرم از ناتوان شدنِ بیشتر و مرگ میترسد و میخواهم برای مادرم کار کنم تا از این وضعیت خارج شود.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 31 ساله ای در مورد ارتباط و آشنایی3 ساله خود با آقای 33 ساله ای صحبت میکنند که آقا سطح تحصیلات و سطح مالی پایین تری نسبت به ایشان دارند و به این خاطر نمیتوانند این موضوع را با خانواده در میان بگذارند و چون این رابطه را خوب میدانند و احساس آرامش میکنند کاملا در تصمیم گیری مردد هستند
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد چرا ازدواج...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد تیپ های شخصیتی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 40 ساله ای که ماجرای زندگی خود را اینگونه تعریف میکنند : دختر 12 ساله ای بودم و نیروهای دولتی من را با پسر همسایه مان که 18 ساله بود گرفتند و تحویل پدرم دادند، پدرم 2 روز من را در خانه تهدید به کشتن میکرد تا اینکه خانواده همسایه به پدرم گفتند چون دختر شما را با پسر ما گرفته اند، ما او را برای پسرمان میخواهیم و من ازدواج کردم 4 سال با این پسر زندگی کردم و او و مادرش و خواهرانش به شدت من را کتک میزدند تا اینکه در 16 سالگی وقتی 2 تا فرزند داشتم به خانه پدرم برگشتم و بچه ها را در خانه شوهرم گذاشتم. من نمیخواستم دوباره ازدواج کنم اما در 17 سالگی پدر و مادرم من را دوباره شوهر دادند و از شوهر دومم هم بسیار کتک میخوردم، دو فرزند دیگر هم از شوهر دومم داشتم که از خانه فرار کردم و این بار به مشهد و از مشهد به شیراز رفتم و برای اینکه به خانه شوهرم و یا پدرم برنگردم تن به هر کاری دادم. الان 21 سال میگذرد و من هیچ خبری از هیچ کس حتی بچه هایم ندارم و کابوس های شبانه رهایم نمیکند و گاهی اوقات فکر خودکشی به سرم میزند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که یک دختر هفت ساله و یک پسر 12 ساله دارند عنوان میکنند که 4 ماه است وارد آمریکا شده اند و قبل از آمدن به آمریکا تقریبا 5 ماه در یک کشور اروپایی بوده اند، و چون زمانی که در اروپا بوده اند امکان استفاده از سیستم آموزشی را نداشته اند، دخترشان کلاس اول را به صورت خصوصی خوانده اند و سوالشان این است که آیا با ورود به آمریکا آیا باید دخترشان دوباره کلاس اول را بخواند؟ و سوال دوم اینکه با توجه به اینکه مدارس آمریکا از لحاظ روابط دختر و پسر با ایران متفاوت است آیا لازم است که با فرزندشان در رابطه با تماس و رفتار با جنس مخالف و سکس صحبت کنند یا نه.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 33 ساله ای که درگیر یک ازدواج ناموفق با همسر 55 ساله شان هستند و یک دختر 3/5 ساله دارند و 5 سال از ازدواجشان میگذرد و از آشنایی تا ازدواج تنها یک هفته فاصله بوده است و پس از ازدواج متوجه میشوند که همسرشان 14 سال تحت نظر روان پزشک بوده اند و در حال حاضر مدت یک سال و سه ماه است که از همسرشان جدا زندگی میکنند، اما طلاق رسمی نگرفته اند و دلیل این جدایی ارتباط شوهر این خانم با همسر سابقش است و اینکه شوهرش جزییات رابطه خود با همسر سابقش را برای این خانم شرح میداده است.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقای 30 ساله ای از رابطه 1 ساله خود با خانم ایرانیِ 26 ساله ای میگوید که به دلیل دعواهای شدیدی که این اواخر داشته اند و منجر به زد و خورد شده، دیگر تمایلی به ادامه این رابطه را ندارد، اما نمیتواند این رابطه را تمام کند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که یک پسر 28 ماهه و یک دختر 4 ماهه دارند از مشکلاتی که با فرزند اولشان بعد از به دنیا آمدن فرزند دوم پیدا کرده اند می گویند، اینکه مدام با صدای بلند گریه میکند، خواهر کوچکش را کتک میزند و زمانیکه مانع او میشوند و خیلی اوقات دیگر پدر و مادر را هم میزند و آب دهانش را روی آنها میریزد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم و آقایی که از آمریکا تماس گرفتند و هر دو قبلا با دکتر هلاکویی صحبت کرده بودند اما دکتر خواسته بودند هر دو با هم روی خط بیایند، آقای 40 ساله و همسر 38 ساله شان که 13 سال است ازدواج کرده اند و یک دختر 21 ماهه دارند، روی خط هستند، این زوج مشکلات متعددی با هم دارند و کار به جای باریک کشیده شده است.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی از ایران که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند : من و همسرم هر دو دومین بار است که ازدواج میکنیم و یک پسر 22 ساله داریم پسرم به شدت با قدش مسئله دارد و این موضوع تمام زندگی اش را تحت الشعاع قرار داده و فرزندم درگیر اضطراب و استرس و افسردگی هم هست و دکتر روانپزشکش اصرار دارد که به آمریکا مهاجرت کند اما با توجه به اضطراب و استرسی که دارد و وابستگی بسیار زیادش به من، نمیدانیم مهاجرت او کار درستی است یا نه.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 28 ساله ای که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند : همسرم 30 ساله است و یک برادر دوقلو دارد، اوایل که ازدواج کردیم همه چیز روبراه بود، اما بعد از مدتی متوجه تبعیض شدیدی شدم که مادر همسرم بین شوهرم و برادر دو قلویش میگذارد و همسر من همیشه در حاشیه قرار دارد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 54 ساله ای که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند : بعد از 30 سال به ایران رفتم و با مسایلی روبرو شدم و سوالاتی در ذهنم شکل گرفت اینکه برای جامعه ما چه اتفاقی دارد می افتد؟ چرا زنانِ ما تا این حد به زیبایی اهمیت میدهند؟ چرا روابط به این شکل درآمده و خیلی زیاد کسانی را دیدم که حرف از طلاق میزدند. چرا مردم ما بیشتر وقت خود را با جُک و کارهایی از این قبیل پر میکنند؟ و.... و اینکه احساس کردم تا چه حد با این مردم بیگانه شده ام.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقای 31 ساله ای در رابطه با اشکال در انتخاب همسر پرسش میکنند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 30 ساله ای از اروپا که مدت دو سال و نیم است در اروپا زندگی میکند و اینگونه از زندگی خود میگوید، اینکه در سن 18 سالگی در ایران ازدواج کردم و به دلیل کم سن و سال بودن این رابطه را خراب کردم و بعد از 6 سال از همسرم جدا شدم ، یک سال بعد با مردی هم سن خودم آشنا شدم که این آقا به تازگی یک رابطه عمیق و عاشقانه را تمام کرده بود،و بعد از سه ماه به شدت عاشق این مرد شدم در حالیکه او به شدت شکاک، رفیق باز، دروغگو علاوه بر این خصوصیات، بیکار و وابسته به خانواده اش بود، و زمانیکه من را به خانواده اش معرفی کرد به دروغ به آنها گفت من مدرک دانشگاهی دارم و همچنین ازدواج قبلی من را هم از آنها پنهان کرد، پس از خواستگاری از من به اروپا رفت و من هم هفت ماه بعد از او آمدم، اما حالا بعد از دو سال و نیم دودل هستم که باید چه کنم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی از ایران و از یک شهر کوچک روی خط هستند و از ایده ها و فکرهای زیادی که در سر دارد میگوید و اینکه هر بار که خواسته این ایده ها را عملی کند با مخالفت خانواده و اطرافیان روبرو شده و این اوضاع ادامه پیدا کرده تا اینکه به جایی رسیده که ترجیح میدهد دیگر حرکتی نکند و این مسئله باعث ایجاد خشمی در درون ایشان شده و ترجیح میدهد هیچ حرفی نزند و از اینکه حرفش را بزند میترسد و اگر حرف هم بزند سریع به گریه می افتد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 42 ساله ای که یک ازدواج ناموفق داشته اند و یک دختر 15 ساله دارند از ارتباط خود با یک آقای انگلیسی که ایشان هم از همسرشان جدا شده اند و یک پسر 15 ساله دارند، میگویند، و اینکه بعد از 3 ماه آشنایی با این آقا هم خانه شده اند و مشکل اصلی این خانم این است چرا این آقا هنوز هم برای هر کاری باید از خانم سابقشان اجازه بگیرند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 36 ساله ای از ایران که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند مجرد هستم وگرفتار اعتیاد بودم و در حال حاضر 7 سال است که با کمک قدم های 12 گانه اعتیاد را ترک کرده ام اما به دلیل وسواس و اضطراب وافسردگی و با تشخیص روانپزشک دارو مصرف میکنم اما با وجود اینکه 4 سال است که دارو مصرف میکنم هنوز همان حالت های استرس و افسردگی را دارم و اضافه وزن پیدا کرده ام و یک هفته است که حمام نرفته ام و سوال بعدی اینکه میل جنسی ام بسیار زیاد است و ساعات زیادی از روز را به این موضوع فکر میکنم و این موضوع بسیار آزارم میدهد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد زمان تعهد در رابطه...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد بیماری شک و سوءظن
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقایی که از ایران روی خط هستند در این گفتگوی بسیار مهم و جالب میتوانید تعریف دقیقی از واقعیت ، تفاوت میان سازش و سازگاری ، تعریف دقیقی از تخصص ...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 21 ساله ای که 3 سال است ازدواج کرده اند و هم اکنون در استرالیا ساکن هستند روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند سوال اول: نمیتوانم کارهایی را که شروع میکنم به پایان برسانم، مثلا 90 درصد کار را انجام میدهم اما توان انجام 10 درصد آخر را در خودم نمیبینم و احساس خستگی میکنم. سوال دوم: شب ها 5 یا 10 دقیقه بعد از اینکه خوابم میبرد و قبل از اینکه خوابم عمیق شود کابوس میبینم مثلا خواب میبینم از جایی می اُفتم و یا خواب میبینم انگشت بچه ای را گاز میگیرم و انگشت او کنده میشود و زمانیکه بیدار میشوم دندان هایم به شدت درد میکنند و.... همسرم اصرار دارد که من به روانشناس مراجعه کنم اما من از رفتن پیش روانشناس و شکافتن موضوع میترسم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 38 ساله ای که از ایران روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند خانواده ای سنتی و مذهبی دارم و 20 سال پیش از خانواده ام جدا شدم و مستقل زندگی میکنم در حال حاضر که دوران جوانی ام رو به پایان است و با توجه به مشکلات فیزیکی و جسمی که پیدا کرده ام احساس بدی پیدا کرده ام و احساس میکنم نه موفق هستم و نه حتی برنده و این موضوع باعث شده سطح روحیه ام بسیار پایین بیاید.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 34 ساله ای که از کانادا روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند همسرم 37 ساله است و 6 سال پیش ازدواج کردم و بعد از ازدواج متوجه شدم سرطان دهانه رحم دارم و به همین خاطر مجبور شدم رَحِمم را دربیاورم و به همین دلیل نمیتوانم بچه دار شوم. یک سال پیش به کانادا آمدم و 2 ماه دیگر هم قرار است همسرم بیاید پیش من. حال مسئله من این است که من و همسرم هیچ وقت زندگی خوبی نداشتیم، همسرم به شدت وسواس دارند و بسیار سخت گیر و بهانه جو هستند و 2 ماه پیش برای طلاق گرفتن به ایران برگشتم اما همسرم آنقدر اصرار و التماس کرد که پشیمان شدم و در ضمن متوجه شدم که با خانمی هم در ارتباط هستند و مسئله دیگر اینکه از وقتی من مهاجرت کرده ام به شدت مشروبات الکلی مصرف میکنند و سوالم این است که آیا چنین رابطه ای ارزش وقت گذاشتن و ادامه دادن را دارد یا خیر.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 22 ساله ای که از استرالیا روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند 7 هفته قبل با یک آقای 28 ساله آشنا شدم و با اینکه مدت کوتاهی از این آشنایی میگذرد اختلافاتی با هم پیدا کرده ایم مثلا زمانیکه با هم مشکلی پیدا میکنیم ایشان من را تحقیر می کنند و یا شوخی هایی میکنند که من اصلا نمیپسندم و زمانیکه من اعتراض میکنم، میگویند تو خیلی حساس هستی. الان هم 2 روز است که به تلفن هایش جواب نمیدهم و نمیدانم اصلا ادامه دادن چنین رابطه ای صحیح است یا خیر.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 26 ساله ای که از آمریکا روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند مدت یک سال است که برای ادامه تحصیل به آمریکا آمده ام، یک سال در ایران با پسری که یک سال از خودم بزرگتر بود دوست بودم و رابطه خیلی خوبی داشتیم و دو هفته دیگر قرار است او هم برای ادامه تحصیل به آمریکا بیاید. مسئله ای که باعث شده من در رابطه با ادامه این دوستی مردد شوم این است که او متعلق به یک خانواده پرجمعیت با رفت و آمدهای زیاد است، درست برعکس من که متعلق به یک خانواده کم جمعیت با رفت و آمد خیلی محدود هستم و میترسم اگر با هم ازدواج کنیم و بعد از چهار پنج سال بخواهیم به ایران برگردیم و من وارد چنین خانواده ای شوم، میتوانم سازگاری پیدا کنم یا نه.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقای 42 ساله ای از کانادا روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند با خانم ایرانی 40 ساله ای بعد از 8 ماه آشنایی ازدواج کردم و چون من ساکن کانادا بودم در همانجا زندگی مشترکمان را شروع کردیم همه چی خیلی خوب بود و هیچ مشکلی نداشتیم جز اینکه برای تغییر منزلمان من قدرت پرداخت اجاره برای یک خانه یک خوابه را داشتم اما ایشان منزل سه خوابه میخواستند و بعد از 5 ماه، پدر ایشان با من تماس گرفتند و گفتند از شما میخواهم اجازه دهید دخترم یک ماه جدا از شما و در خوابگاه دانشجویی زندگی کند تا حالش بهتر شود من هم اجازه دادم و الان 5 ماه است که کوچکترین خبری از ایشان ندارم و با خانواده اش که تماس گرفتم گفتند میخواهد طلاق بگیرد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند زمانیکه با کسی اختلافی پیدا میکنم نمیتوانم دوباره به او فرصت بدهم و ارتباطم را با او قطع میکنم و در حال حاضر با خواهرها و برادرهایم ارتباطی ندارم و این اواخر هم مشکلی با خانواده همسرم پیدا کردیم و ارتباطمان قطع شد اما دوباره با هم آشتی کردیم و من ارتباط نرمال را با آنها دارم اما دیگر نمیتوانم مثل گذشته با آنها رفتار کنم و همسرم به من برچسب کینه ای بودن میزند. و سوال دوم این خانم در مورد پسر 2 ساله شان است که در این سن فقط 4 یا 5 کلمه را به زبان می آورد و این موضوع ایشان را نگران کرده است.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 42 ساله ای از لندن که روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند یک دختر 15 ساله دارم و 8 سال پیش از همسرم جدا شدم بعد از طلاق احساس کردم از یک خواب طولانی بیدار شده ام و در این مدت خیلی روی خودم کار کردم. تشنه فهمیدن و دانستن هستم و در حال حاضر بی نهایت از شرایط خودم راضی هستم. در حال حاضر مشکلی که دارم مربوط به مادرم است ایشان ایران هستند و شاید ما سالی یک بار آن هم دو سه هفته همدیگر را میبینیم اما احساس میکنم هر چقدر هم که به ایشان محبت میکنم باز هم ناراضی هستند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 53 ساله ای از آمریکا که روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند 3 سال پیش به همراه همسرم به امید یک زندگی بهتر به آمریکا آمدیم، دخترم هم 6 ماه قبل از ما برای ادامه تحصیل آمده بود. اما در کمال ناباوری همسرم بعد از یک هفته من و دخترم را رها کرد و رفت و من تازه متوجه شدم همسرم به خاطر یک خانم دیگر که در یک ایالت دیگر زندگی میکردند این کار را کرده است. به هر حال من در این مدت سعی کردم روی پای خودم بایستم و با دخترم عهد بستیم که حتما موفق شویم. در حال حاضر دخترم فارغ التحصیل شده و با آقایی آشنا شده که فکر میکنم آدم مناسبی است. و خودم هم چون همیشه دوست داشتم زندگی ام در مسیر رشد باشد تصمیم دارم ادامه تحصیل بدهم، اما نمیدانم چه رشته ای را انتخاب کنم و از طرف دیگر کمی هم مردد هستم در آمریکا بمانم یا به ایران بازگردم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 36 ساله ای که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند یک دختر 11 ساله دارم و زمانیکه دخترم 2 ساله بود چون همسرم اعتیاد شدید داشت از او طلاق گرفتم 3 سال بعد از طلاق با آقایی آشنا شدم که در حال جدایی از همسرشان بودند و 2 فرزند داشتند تقریبا 6 سال قبل تصمیم گرفتم با این آقا از ایران خارج شوم و در ترکیه با هم ازدواج کردیم من دخترم را با خودم آوردم اما دو فرزند این آقا نزد همسر سابقشان ماندند 1.5 سال در ترکیه بودیم و در این مدت این آقا به شدت من را کتک میزد اما چون داشتیم ارهایمان را انجام میدادیم که برویم آمریکا، من نمیتوانستم گزارش کنم و از طرف دیگر راه برگشت هم نداشتم تا اینکه به آمریکا رفتیم و کتک زدن های این آقا ادامه داشت و من چند بار به پلیس تلفن زدم در تمام این مدتی که آمریکا هستیم این آقا فقط یکسال کار کرده و تمام این مدت من کار کردم و حتی درخواست های آنچنانیِ ایشان را نیز من تهیه میکنم اما تقریبا یکسال است که متوجه شده ام ایشان مواد مصرف میکنند و اصلا نمیدانم با این رابطه باید چه کنم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 32 ساله ای که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند همسرم 46 ساله است و دو دختر 5.5 و 3 ساله دارم و 9 سال است که به آمریکا مهاجرت کرده ایم. 3 هفته پیش دختر 5 ساله ام به من گفت حالم خوب نیست و امروز نمیخواهم به مدرسه بروم و وقتی با هم در خانه تنها شدیم به من گفت مامان من میخواهم رازی را به تو بگویم و گفت من فکر میکنم عشق واقعی ام را پیدا کرده ام، خیلی پسر خوش تیپی است، از بابا هم خوش تیپ تر است فقط مشکلم این است که من به او گفته ام میخواهم با تو عروسی کنم و او قبول نکرده است و من نمیدانم چه برخوردی با دخترم باید داشته باشم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 27 ساله ای از اروپا مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند: 7 سال پیش در ایران به دلیل اینکه پدر مستبدی داشتم با اولین پسری که آشنا شدم و بعد از 3 ماه آشنایی ازدواج کردم. در ایران که بودیم متوجه خیانت های همسرم میشدم و به اروپا هم که آمدیم این خیانت ها ادامه داشت اما من هیچ وقت این موضوع را به روی او نیاوردم. در حال حاضر به هیچ عنوان رابطه خوبی با هم نداریم و من هیچ چیز مثبتی در زندگی ام نمیبینم ولی تا حالا با همسرم درباره جدایی صحبتی نکرده ام.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی از کانادا مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند: دخترم 3 ساله بود که پدرش فوت کرد و در این یک سال بعد از این اتفاق رفتارش کاملا عوض شده و اصلا به حرف من گوش نمیدهد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 42 ساله ای از آمریکا مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند: ازدواج اولم ناموفق بود و یک دختر 17 ساله از ازدواج اولم دارم و دوباره ازدواج کردم که هم من و هم همسرم همدیگر را دوست داریم. از سن 15 سالگی سردردهای شدید میگرفتم و قبل از این سردرد ها جوش های دردناکی روی پوستم پیدا میشود و بسیار عصبی میشوم و کاملا تمرکزم را از دست میدهم و گاهی آنقدر استفراغ میکنم که از هوش میروم و زمانیکه به هوش می آیم حالم خوب شده است. MRI هیچ مشکلی را در مغزم نشان نمیدهد و اصلا نمیدانم دلیل این میگرن و سردردهای شدید چیست.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 60 ساله ای از آمریکا مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند، همسرم 63 ساله است و مدت 40 سال است که در آمریکا هستم، 4تا دختر دارم و مشکلم مربوط به دختر 31 ساله ام است که ازدواج کرده و یک دختر 4 ساله و یک پسر 2 ساله دارد و اجازه نمیدهد ما بچه ها را ببینیم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد تعریف کردن روابط گذشته برای همسر، آیا باید این روابط رو برای همسر تعریف کرد؟ تعریف از گذشته چه تاثیری میگذارد؟ اصول و قواعدی که باید رعایت شود در رابطه جدید. نباید هیچ مقایسه ای انجام شود.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد توصیه برای خندیدن
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد عقل و آزادی تربیت
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد کنترل خشم
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد خواب
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد کمبود توجه
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد جدایی و خوشحالی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد هلاکویی محربان یا بی رحم...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد قطع رابطه بعد از طلاق
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد فراموشی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد انتخاب شغل فرزند
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد اختلاف تحصیلی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد اختلاف خانوادگی بعد از ازدواج
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد احترام و اطلاعت
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد ابراز خشم
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد چسبیدن کودک به مادر
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد بیماری شک و سوءظن
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد بیماری چند شخصیتی (2)
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد بدبینی و مقایسه
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقای 34 ساله ای که قبلا به مدت 5 سال در رابطه ای با خانم 32 ساله ای بوده و به دلیل مذهبی نبودن خانواده دختر، مادر به تنهایی تصمیم به سر نگرفتن این ازدواج میگیرد، بعد از سه ماه رابطه دیگری را با خانم 33 ساله دیگری شروع میکند که 18 ماه از این رابطه میگذرد و دو مسئله برای او مطرح است، یکی اینکه ناآگاهانه به یاد رابطه قبلی می افتد و احساس گناه به او دست میدهد و مورد بعدی اینکه با تحصیلات خانمی که الان با او در رابطه است کمی مشکل دارد
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 37 ساله ای که هنوز ازدواج نکرده اند و مشکلی که دارند این است که به هیچ عنوان نمیتوانند فردی را به عنوان همسر انتخاب کنند
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 45 ساله ای که در سن 18 سالگی ازدواج ناموفقی داشته اند که بیش از 3 ماه به طول نمی انجامد و پس از طلاق وارد رشته پزشکی میشود و تخصص و فوق تخصص را میگیرند و مشغول کار میشوند و در این حین نیز با مردی که 13 سال از خودشان بزرگتر بوده که فرزند هم داشتند و از همسرشان جدا شده بودند آشنا میشوند و این رابطه هم به دلیل اینکه این مرد هنوز هم با همسر قبلی خود در ارتباط بوده قطع میشود، پس از مدتی با مردی آشنا میشوند که در حال طلاق از همسر خود بوده و این خانم خیلی علاقه ای به این مرد و این رابطه نداشته و پس از مدتی که این عدم علاقمندی را اعلام میکند با برخورد شدید و عجیب مرد روبرو میشود، اما بعد از گذشت مدتی و با اصرارهای زیاد این مرد، با هم ازدواج میکنند و در حال حاضر با گذشت 1 سال و نیم از این ازدواج در حال جدا شدن هستند
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 30 ساله ای که روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند : در هر مرحله ای از زندگی ام که قرار بوده تصمیم مهمی بگیرم حالت ترس و اضطراب و نگرانی دارم و این موضوع باعث میشود نتوانم راحت تصمیم گیری کنم
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 36 ساله ای که مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند : 13 سال پیش ازدواج کردم و دو پسر 8 و 10 ساله دارم، همسرم 40 ساله است و همیشه آرزو داشت به آمریکا بیاید و 4 سال پیش موفق شدیم مهاجرت کنیم، 6 سال پیش متوجه ارتباط تلفنی همسرم با خانمِ دوستش شدم و زمانیکه این موضوع را با همسرم مطرح کردم متوجه ارتباط او با خانم دیگری که از اقوام دور ما بودند نیز شدم چند وقت پیش ایشان تلفنی از ایران داشتند و من فهمیدم همان خانم دوم هستند و زمانیکه از همسرم در رابطه با این موضوع سوال کردم، گفت، تو فکر کن همان خانم هست و من دیگه نمیخوام با تو رابطه داشته باشم و من الان نمیدانم چگونه باید با این موضوع برخورد کنم
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد چند شخصیتی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد چند شخصیتی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 39 ساله ای که درباره ازدواج 3 ساله خود با مرد 51 ساله ای که شخصیت مضطرب و وسواسی و افسرده همراه با شک و سوءظن دارد، و مشکلات زندگی با این فرد صحبت میکنند و درباره ادامه این ازدواج پرسش میکنند
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 46 ساله ای از رابطه مخفیانه 22 ساله خود با مرد متاهلی که 19 سال از او بزرگتر بوده و در حال حاضر 4 ماه است که فوت کرده است میگوید
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 43 ساله ای که 5 سال قبل، بعد از هجده سال از همسر خود جدا شده و دو دختر 19 و 14 ساله دارند، و به مدت 10 سال با مرد متاهلی دوست بوده و کم کم این رابطه بسیار نزدیک شده و حدود یک سال پیش به دلیل اینکه همسر این آقا از ماجرای ارتباط این دو باخبر شده، ارتباط دوم هم از بین رفته و پرسش ایشان این است که چرا بعد از این یکسال نمیتوانم این شخص را فراموش کنم
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی از قطع رابطه با مردی که قبلا در زندگیش بوده صحبت میکنند و اینکه دچار غم و ناراحتی شدید شده و توان کنار آمدن با موضوع را ندارند در حالیکه میدانند ادامه این رابطه عاقبت خوبی ندارد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 30 ساله ای از ایران که از رابطه ای که با یک آقای 30 ساله و همسن خود دارند صحبت میکنند، از اینکه در ابتدای این رابطه با این آقا توافق کردند که تا یک سال در رابطه با ازدواج هیچ صحبتی نکنند و اینکه این آقا هیچ احساس مسئولیتی نسبت به ایشان ندارند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی درمورد خشم و عصبانیت همسر
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد نگاهی به موضوع خوشبختی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 24 ساله ای از آمریکا تماس گرفتند که 4 سال از ازدواجشان میگذرد و همسر ایشان 28 ساله هستند،چند ماه بعد از ازدواج همراه همسر و به پیشنهاد ایشان از ایران خارج میشوند و 4 ماه قبل هم به آمریکا مهاجرت میکنند از خانواده سنتی و روابط بسیار بد مادر و پدر خود میگویندو اینکه از 12 سالگی تحت فشار برای ازدواج کردن بوده اند. و از مشکلات فعلی خود با خانواده همسر و بد شدن رابطه جنسی با همسرش و اینکه هر روز فکر جدایی را با خود دارد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد نفر اول در زندگی زناشویی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد سن تلویزیون دیدن کودک
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد راضی نگه داشتن
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد محیط کار
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد مفهوم زمان
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد جدایی و فرزندان
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد فشار مالی در دانشگاه
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد فکر هنگام خواب
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد فرزند و سیگار
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد ازدواج نکردن
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد اختلاف زناشویی و تک فرزندی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد احساس و عقل
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد آیا عشق مادی است؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد انگیزه آشنایی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که دو فرزند دختر 2/5 ساله و 11 ماهه دارند روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند : سعی میکنم در برخورد با فرزندانم بیشتر از تشویق کردن استفاده کنم تا تنبیه، اما در مواردی که تعدادش هم زیاد نیست و دختر بزرگم، دختر کوچکم را میزند، او را جدا نموده و به مدت دو دقیقه با او حرف نمیزنم و خود را ناراحت نشان میدهم، و از او میخواهم عذرخواهی کند، اما او گریه میکند و به سختی زیر بار عذر خواستن میرود، میخواستم ببینم اصلا این روش من درست هست یا خیر.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با یکی ازبستگان دختر 17 ساله از ایران تماس گرفته و از تجاوز شوهر عمه دختر از سن 12 سالگی به او تا این سن و اثرات روحی و روانی شدید دختر و انتقال دختربه شهری دیگر سخن میگوید.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که در رابطه با آدمهایی که مظلوم یا منزوی هستند شدیدا احساس ترحم میکنم اگر پسر باشند عاشقشان میشوم و حتی اگر به من بی توجهی یا خیانت هم کنند، برایم مهم نیست و اگر همکارم باشند، بیش از حد به آنها توجه میکنم و بیش از آنچه که باید، به آنها کمک میکنم و از این نوع برخوردم با این دسته از آدمها احساس خوبی ندارم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که موقع درس خواندن به هیچ عنوان تمرکز ندارم و به موضوعات مختلفی فکر میکنم و حتی پوست صورتم را هم میکَنَم و مسئله دیگر هم این است که برخی مواقع یک کسی را برای خودم آن‌قدر بزرگ میکنم که دیگر فقط برای او زندگی میکنم و کارهایی را میکنم که او دوست داشته باشد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که شب ها راحت به خواب میروم اما صبح با اضطراب شدیدی از خواب بیدار میشوم و این اضطراب تا نیمه های روز باقی میماند و صبح ها دندان هایم درد میکنند و متوجه میشوم که در خواب دندان هایم را به هم فشار داده ام، و همچنین در مورد نامزد 30 ساله خود و درست بودن ازدواجشان با توجه به اینکه هر دو بچه آخر هستند پرسش میکنند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی از ایران روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند: من تا ده سالگی سرگردان میان خانه مادر بزرگ و دایی و خاله بزرگ شدم چون پدر و مادرم دانشگاه میرفتند و از وقتی یادم می آید مادرم وسواس شدید و افسردگی شدید داشت. 15 ساله که بودم با پسری آشنا شدم که معتاد بود و من را کتک میزد اما من از خانواده ام این موضوع را پنهان میکردم تا اینکه دیگر طاقتم تمام شد و موضوع را مطرح کردم و با شکایت و کلی دردسر ماجرا تمام شد. و سه سال در کنکور شکست خوردم چون هفتاد هشتاد درصد کارهای خونه با من بود. در حال حاضر دارم برای ارشد آماده میشم تا به خانوادم ثابت کنم که من میتونم در مسائل درسی موفق باشم اما تپش قلب دارم و گاهی اوقات در انجام دادن کارهای روزانه ام هم ناتوان میشوم و حس بازنده بودن دارم و فکر میکنم چرا باید به این زندگی ادامه دهم؟
گفتگوی دکتر هلاکویی در مورد داشتن و نداشتن انگیزه
گفتگویی مفید و آموزنده از دکتر هلاکویی در مورد قطع رابطه بعد از طلاق
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد حسادت کودکی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد انسان آرمانی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد نوسان رفتار
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد نداشتن اعتماد به نفس
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد مزاحمت دیگران
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد مشکل با همسایه
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد لذت از زندگی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد کودک پرکار
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد جدایی در نامزدی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد هیپنوتیزم و گذشته
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد ازدواج با اختلاف سنی 16 سال
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد انسان و عشق
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد دعوا کردن
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد کنترل درد
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد بخشش
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد آمادگی برای ازدواج دوم
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد افسردگی و حوادث
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد نا امیدی و خشم
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد نداشتن شور و شوق
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی موقعیت ازدواج، چرا برای بعضی افراد موقعیت ازدواج پیش نمیاد؟ آیا خودمان مقصریم؟ قضاوت های خود را به حاشیه های ساده و بی اهمیت نبرید، ترس از ازدواج و ارتباط، لطفا خودتون و انسان را بشناسید، خودشناسی چیست؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکوی در کورد مد و لباس
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد ارتباط نامناسب فرزندان با والدین
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد آزار جنسی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد آثار اعتیاد در مغز
سخنرانی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد تیپ برتری طلب (2)
سخنرانی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد تیپ برتری طلب (1)
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد اینکه چگونه میتوان عشق اول ازدواج را حفظ کرد(2)؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد اینکه چگونه میتوان عشق اول ازدواج را حفظ کرد(1)؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد گریه وخواب کودک
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی در مورد مشکل کودک با دستشویی رفتن و بازی گوشی دارند...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد شخصیت ضداجتماع
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 25 ساله ای از ایران روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند: در خیلی از آشنایی ها، پسرها بعد از چند روز که از آشنایی میگذرد سریعا مسائل احساسی را پیش میکشند و نوع صحبت کردن آنها کاملا نامتعارف میشود و این معضلی است که بسیاری از دختران با آن درگیر هستند، نحوه روبرو شدن با این موضوع باید چگونه باشد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد عشق، عشق چیست؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی موضوعاتی در مورد روابط قبل از ازدواج، از چه زمانی باید در رابطه تعهد داشت؟ ایا رابطه جنسی قبل از ازدواج درست است؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد اصولی که در ارتباط با دیگران باید رعایت کرد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد موفقیت چیست
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی درمورد مقایسه شدن
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد ازدواج در 52 سالگی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد اشکال درانتخاب همسر
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد عشق، ازدواج و خودفریبی 2
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد عشق، ازدواج و خودفریبی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی درمورد ارتباط درک و فهم با رنج
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد عقد رسمی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند: مشکلی که با شوهرم دارم این است که مثلا فرض کنید وقتی از او میخواهم کاری را برایم انجام دهد و قول میدهد که آن کار را برایم انجام دهد و من میدانم که میخواهد آن کار را بکند اما کار را به فردا موکول میکند، اما اگر فردا آن کار را برایم انجام دهد دیگر به درد من نمی خورد. و این مسئله باعث شده ترجیح بدهم کارها را خودم انجام دهم و روی ایشان حسابی باز نکنم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقای 37 ساله ای از انگلیس روی خط هستند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند: 11 سال پیش ازدواج کردم، همسرم 2 سال از من کوچکتر است و 6 سال پیش به خاطر ادامه تحصیل من به انگلستان آمدیم و 3/5 سال پیش بچه دار شدیم، پدر من و پدر همسرم با هم کار میکردند و به خاطر مشکلات مالی که با هم پیدا کردند و این مشکلات مالی زندگی ما را تحت تاثیر قرار داد و همسرم مدام به دنبال بهانه ای بود تا با من دعوا کند و در نهایت این اختلافات به زد و خورد میکشید و همسرم صورت و بدن من را زخمی میکرد و به هیچ وجه نمیتوانست خشم خود را مدیریت کند، تا اینکه من با مشورت گرفتن از مشاور تصمیم گرفتم از فرزند و همسرم جدا زندگی کنم و الان حدود 1/5 سال است که جدا زندگی میکنیم، اما همسرم تمایل دارد که دوباره با هم باشیم و من نمیدانم چه کنم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد مشکل مالی در زندگی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد هویت جنسی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد مکانیزم قهر
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد ماندن در رابطه
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد کمک به دیگران، آیا همه این کمک ها مفید واقع میشود؟ چه زمانی باید به دیگران کمک کنیم؟ به چه کسانی باید کمک کنیم؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد خیانت
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد قهر، تحلیل دکتر هلاکویی، با قهر به کجا میرسید؟ پیامدهای قهر
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد حسادت و رقابت، روزی که ما روی واقعیت و اخلاق پا بذاریم آسیب میبینیم، عقل و واقعیت و علم را به صحنه زندگیتان بیاورید،برای ارزیابی و قضاوت.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد گذاشتن کودک در مهد ، اضطراب جدایی بچه ، زمان مناسب برای جدایی فرزند و گذاشتن در مهد چه زمانی است؟ چه کارهایی انجام بدهیم که کودک اماده این جدایی شود؟ اصول و قواعدی که در این مورد باید رعایت کرد
گفتگوی دکتر هلاکویی در مورد بیماری چندشخصیتی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد ثروت وخوشبختی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی درمورد اینکه به دنبال راضی نگه داشتن دیگران از خود ، به اوج درماندگی رسیده و با گریه از درد خود میگوید، ذهنی آشفتش دائما او را وادار به پراکنده گویی میکند و ناامیدی در کلامش موج میزند ، دکتر هلاکویی : آن روزی که منتظرید دیگران برایتان دست بزنند ، سرانجام شما در میان این دست ها له خواهید شد و از پا درمیاد ، چرا ما به دنبال راضی نگه داشتن دیگران هستیم ؟ سرانجام این روند به کجا ختم خواهد شد؟
دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد نازایی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی درمورد مشکل در ارتباط
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی درمورد مشکل با رابطه قبلی
دکتر فرهنگ هلاکویی درمورد مراسم عروسی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی در مورد دخالت مادر شوهر در زندگی...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد کودک درون چیست؟ کودک درون چه نقشی در زندگی ما دارد؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد حساس و شکننده بودن...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد گوشه گیری و انزوا، گوشه گیری و انزوا چگونه تعریف میشود؟ چه عواملی ما را گوشه گیر میکنند؟ در مقابل گوشه گیری فرزندان چه باید کرد؟ راهکار چیست؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد قول برای ازدواج...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد بی توجهی همسر، حد انتظارات و قبول کردن مسله توازن ، اشتباهاتی که باعث این بی توجهی و سردی میشوند ، آیا واقعا همسر بی توجه است یا شما حساسیتتون زیاده؟ ، آیا واقعا همسرتان،شما را دوست دارد؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی در مورد دوست واقعی چه کسی است؟ دنبال چه کسانی بگردیم؟ تفاوت ما در ارتباط با آدمها: چه چیزهایی دو نفر رو بهم نزدیک میکند؟ دنیا را سیاه و سفید نبینید؟ دلایل دروغ گفتن دوست؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی در مورد مشکل ADD و مشکل تمرکز کودک، علایق دختر کوچک خود به مسائل جنسی میگویند، همچنین از نتیجه تاثیرات تجاوز در کودکی به خود و رابطه خارج از خانواده با مردی دیگر...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی در مورد: حفظ کردن عشــــق اول ازدواج، آیا حفظ کردن عشق و احساسی که ما در آغاز ازدواج داریم ممکن است؟ آیا قرار است که ما تمام آن احساس و هیجان ابتدایی را ، در زندگی با خود حمل کنیم؟ آیا ما باید از نبود عشق اولیه در زندگی ناراحت شویم ؟ واقعیت این است که به هیچ شکل ممکن نیست عشق اول ازدواج را حفظ کرد و حتی در تعریف واقعی عشق هرگز قرار نیست عشق اولیه همیشگی باشد ...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که در اروپا تحصیل می کنند، 2 سال از نامزد خود جدا شده است و احساس خشم و شکست می کند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی درمورد ازدواج نامناسب
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی درمورد رابطه جنسی قبل ازدواج (3) ، آیا [ رابطه جنسی ] پیش از ازدواج ، مسیر عشق و در نتیجه ازدواج را منحرف خواهد کرد ؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی درمورد رابطه جنسی قبل ازدواج [2]، آیا [ رابطه جنسی ] پیش از ازدواج ، مسیر عشق و در نتیجه ازدواج را منحرف خواهد کرد ؟
دکتر فرهنگ هلاکویی درمورد همسری که رابطه جنسی داشته است، آیا این پایان یک رابطه است؟ تعریف ما از خیانت چیست؟ همسری که در گذشته رابطه جنسی داشته! آیا این نقطه پایان یک رابطه هست ؟ تعریف ما از خیانت چیست ؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی درمورد خود ارضایۍ و اثرات احتمالی آن.
گفتگوی جالب دکتر فرهنگ هلاکویی و علیرضا میبدی حول محور موضوع هیپنوتیزم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 23 ساله ای که پرسش خود را اینگونه مطرح میکنند : یک خواهر 11 ساله و یک برادر 17 ساله دارم، پدر و مادرم از هم جدا شده اند و بچه ها پیش مادرم زندگی میکنند، اما رابطه بچه ها با مادرم خیلی خوب نیست و چون خواهرم خیلی به من وابسته است، تصمیم دارم او را بیاورم آمریکا تا پیش خودم باشد، البته هنوز خواهرم از موضوع هیچ گونه اطلاعی ندارد و میخواستم ببینم این کار من به صلاح او و ما هست یا نه.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که دو فرزند دختر 2/5 ساله و 11 ماهه دارند و مسئله خود را اینگونه مطرح میکنند که سعی میکنم در برخورد با فرزندانم بیشتر از تشویق کردن استفاده کنم تا تنبیه، اما در مواردی که تعدادش هم زیاد نیست و دختر بزرگم، دختر کوچکم را میزند، او را جدا نموده و به مدت دو دقیقه با او حرف نمیزنم و خود را ناراحت نشان میدهم، و از او میخواهم عذرخواهی کند، اما او گریه میکند و به سختی زیر بار عذر خواستن میرود، میخواستم ببینم اصلا این روش من درست هست یا خیر.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد بهره هوشی بال، راهکارها و ملزومات و برنامه برای بالا بردن بهره هوشی.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 32 ساله، سو‌ استفاده جنسی‌ از طرف پسر دایی در کودکی و جدی گرفته نشدن از طرف پدر و مادر، مشکلات و عفونت‌های جنسی‌ پس از ازدواج و مشکلات خود.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 24 ساله ای روی خط هستند که با مادرشان تنها زندگی میکنند و هفت سال پیش پدرشان را از دست داده اند، 3 سال پیش در دانشگاه با آقایی آشنا میشوند و یک سال پس از آشنایی این آقا برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت میکنند، و در این مدت هم رابطه را به صورت تلفنی حفظ کرده اند، حال مشکل خود را اینگونه عنوان میکنند که، در حال حاضر با جدی شدن رابطه من هم قصد دارم به کانادا بروم و هم کنار ایشان باشم و هم به تحصیلم ادامه دهم، اما برای هر تصمیمی که بخواهم بگیرم، مادرم و موضوع تنها ماندنش برایم بسیار تعیین کننده است و گاهی فکر میکنم بهتر است ماجرای ازدواج با این آقا را فراموش کنم.
گفتگوی جالب دکتر فرهنگ هلاکویی و علیرضا میبدی حول محور موضوع خشم و عصبانیت
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با دختر ۲۲ ساله در ایران که مورد سو‌ استفاده جنسی در 11 سالگی‌ از طرف دختر خاله ۱۵ ساله قرار گرفته، و او این مورد را با خواهر کوچک تر خود انجام داده بشنوید تاثیرات این رفتار و افکار.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با دختر خانم 25 ساله ای روی خط هستند و از آشنایی 5 ساله خود با پسری میگویند که مدت 3 سال است رابطه آنها جدی شده و قصد دارند با هم ازدواج کنند، و عنوان میکنند که بسیار از رابطه شان راضی هستند اما مشکل اینجاست که نمیتوانند به یک نظر نهایی و قطعی درباره این آقا برسند، یک روز با این آقا خوب هستند و یک روز احساس میکنند از او سرتر هستند و رابطه را خراب میکنند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که از تجاوز خواهر خود در کودکی توسط یکی از اعضای حانواده میگوید و از علاقه شدید به رابطه جنسی و تاثیرات آن.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی درمورد نوجوان و پورنو گرافی و نحوه برخورد با نوجوانی که پورنوگرافی میبیند چیست ؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقای 31 ساله ای که دانشجوی دکترای مهندسی برق هستند از آشنایی خود با خانم همسن خود که دندانپزشک هستند، میگویند، که تقریبا یک سال از این آشنایی میگذرد اما خانم مدام مراحل رسمی شدن رابطه را به تعویق می اندازند و به قولی که میدهند عمل نمیکنند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی از ایران و مشکلشان این است که مدام درگیر فکرهای بد و آزاردهنده هستند و آنقدر این فکرها در ذهنشان می آیند که گاهی احساس میکنند، برایشان اتفاق می افتد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 26 ساله ای که پزشک هستند، برای گرفتن تخصص به آمریکا میروند اما به دلیل ترس و احساس عدم امنیت در محیط جدید بعد از 6 ماه به ایران برمیگردند اما به دلیل اینکه میترسند چند سال بعد، از این تصمیمی که گرفته اند پشیمان شوند دوباره تصمیم میگیرند به آمریکا بروند و نمیتوانند تصمیم نهایی را بگیرند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 30 ساله ای که مدت دو سال و نیم است در اروپا زندگی میکند و اینگونه از زندگی خود میگوید، اینکه در سن 18 سالگی در ایران ازدواج کردم و به دلیل کم سن و سال بودن این رابطه را خراب کردم و بعد از 6 سال از همسرم جدا شدم ، یک سال بعد با مردی هم سن خودم آشنا شدم که این آقا به تازگی یک رابطه عمیق و عاشقانه را تمام کرده بود،و بعد از سه ماه به شدت عاشق این مرد شدم در حالیکه او به شدت شکاک، رفیق باز، دروغگو علاوه بر این خصوصیات، بیکار و وابسته به خانواده اش بود، و زمانیکه من را به خانواده اش معرفی کرد به دروغ به آنها گفت من مدرک دانشگاهی دارم و همچنین ازدواج قبلی من را هم از آنها پنهان کرد، پس از خواستگاری از من به اروپا رفت و من هم هفت ماه بعد از او آمدم، اما حالا بعد از دو سال و نیم دودل هستم که باید چه کنم.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 52 ساله ای که داراي 3 فرزند است از زندگی مشترک 36 ساله خود میگوید، از اینکه همسرش به دفعات به او خیانت کرده اما او هر بار از این موضوع چشم پوشی کرده است، اما آخرین بار با قرار دادن دستگاه ضبط صدا متوجه ارتباط همسرش و مستخدمشان شده است و به هیچ عنوان نمیتواند به این زندگی ادامه دهد و تصمیم دارد جدا زندگی کند اما مواخذه شدن از طرف بچه ها مانع او میشود.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با دختری 28 ساله که روانشناسی خوانده، تماس گرفته و از آزار جنسی‌ در کودکی خود ، آزار جنسی‌ از طرف نامزد سابق، و خیانت مشکلات خود بازگو می کند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 24 ساله ای که مهندسی عمران خوانده اند و دوباره کنکور داده اند و دوست دارند مهندسی کامپیوتر بخوانند و بین دو انتخاب مردد هستند، یکی اینکه در یکی از دانشگاه های بسیار خوب، رشته ریاضی را دو ترم بخوانند و به شرط اینکه معدل بالا داشته باشند میتوانند تغییر رشته دهند و رشته مهندسی کامپیوتر را ادامه دهند و دیگر اینکه رشته مهندسی کامپیوتر را در یک دانشگاه مجازی و به صورت اینترنتی شروع کنند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقایی ۳۹ ساله، طلاق و ازدواج دوباره پس از یک هفته، رجوع به زن اول و دو زنه شدن، یک شب پیش این زن خوابیدن و یک شب پیش آن زن خوابیدن و تمایل جنسی‌ زیاد.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که درباره خواهر 48 ساله خود که دوقطبی دارند صحبت میکنند، از اینکه خواهر به شدت محبت میکنند اما پشت سر ایشان حرف های بد میزنند و این رفتار ایشان باعث اختلافات خانوادگی شده و اینکه خواهرشان بسیار زیاد روی مادر کنترل دارند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد اینکه چگونه میتوان قبل از ازدواج ، بدون داشتن رابطه جنسی از کیفیت رابطه جنسی در آینده مطلع شد؟
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 30 ساله ای از آمریکا که 5 سال است ازدواج کرده اند و عنوان میکنند که با اینکه علاقه و دوست داشتن زیادی در رابطه با همسر خود دارند اما به هیچ عنوان رابطه جنسی خوبی با همسر خود ندارند و همسرشان مشکل زودانزالی دارند و اینکه هیچ آگاهی ای از مسائل جنسی ندارند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 45 ساله ای که 15 سال است ازدواج کرده اند و همسرشان 60 ساله هستند و به دلیل مشکلاتی که داشتند، نتوانستند بچه دار شوند و تصمیم گرفته اند، فرزند خوانده قبول کنند و دوست دارند کودک ایرانی را برای فرزندخواندگی قبول کنند و چون در خارج از کشور هستند و برای گرفتن کودک باید به ایران برگردند و 6 ماه در ایران بمانند و باتوجه به اینکه کار بسیار خوبی دارند و در این مدت 6 ماه ممکن است کار خود را از دست بدهند و در حال حاضر نمیدانند باید چه کنند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 34 ساله ای که پسر 5 ماه ای دارند و عنوان می کنند که 5 روز بعد از به دنیا آمدن فرزندشان به این دلیل که شیر مادر کفایت نمی کرد، نوزاد را دوباره به بیمارستان منتقل کردند و در بررسی ای که در 4 ماهی از پسرش انجام شده، تشخیص داده اند که رشد سر کودک بیشتر از حد طبیعی است و چشم ها را هم کمی بیش از حد طبیعی باز می کند، حالا مشکل اینجاست که پس از همه این اتفاقات این خانم بشدت نگران هستند و احساس بدی نسبت به خود پیدا کرده اند که شاید مادر خوبی نبوده اند.
سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد فاکتور های رابطه و شناخت برای انتخاب همسر.
پاسخ دکتر هلاکویی به خانم 46 ساله ای که انگیزه و انرژی برای انجام کارهایی غیر از کارهای روزمره ندارد.
گفتگوی جالب دکتر فرهنگ هلاکویی و علیرضا میبدی حول محور موضوع خیانت.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 30 ساله که پزشک هستند و تخصص کودکان دارند و یکسال است که مشغول به کار هستند و از احساس روزمرّگی که پیدا کرده اند و همچنین ارتباطشان صحبت میکنند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقایی در مورد روابط جنسی قبل از ازدواج و ...
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی از اصفهان از ماجرای ازدواج خود میگویند، اینکه به مدت 1/5 سال با آقایی همکار بودند و پس از این مدت این آقا خواستگاری کردند و با مخالفت سرسختانه پدر این خانم مواجه شدند، اما با اصرار خانم ازدواج انجام میشود و درست 3 روز بعد طی بحث و مشاجره ای که پیش می آید، طوری این خانم را مورد ضرب و شتم قرار میدهند که کار به بیمارستان میکشد، در دوران عقد نیز این آقا خودزنی میکردند اما خانم به دلیل اصرار خودشان در رابطه با ازدواج این موضوع را با خانواده مطرح نکرده بودند، با همه این تفاسیر در حال حاضر به مدت 8 ماه است که خانه خود را به قصد طلاق ترک کرده اند اما با اصرار های زیاد همسر برای بازگشت به زندگی مشترک مواجه شده اند و اینکه تحت تاثیر حرف دیگران، ترس عجیبی نسبت به طلاق پیدا کرده اند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که یک دختر 21 ماهه دارند قصد دارند فرزندشان را در مهدکودک بگذارند و میخواهند بدانند حداکثر اختلاف سنی بچه ها در مهد چقدر باید باشد و با توجه به اینکه حامله هستند و فرزند دوم را در راه دارند پرسش میکنند که آیا باید فرزندشان را قبل از به دنیا آمدن فرزند دوم در مهد بگذارند یا بعد از آن.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با آقای 33 ساله ای که زندگی سراسر رنج و تحقیر به واسطه پدر ظالم و زورگوی خود میگوید، این آقا از اینکه تمام عمر شاهد کتک خوردن مادر خود توسط پدر بوده میگوید و اینکه مادر در یکی از این دعواها خود را از بالکن پرت میکند و 5 سال به خاطر شکستگی لگن در تخت خواب می افتد و اینکه پدر، برادر را از بالکن به خاطر نمرات کمش آویزان میکرده، یکی از برادرها چند بار خودکشی کرده و.... که اینها تنها بخشی از آزارهای این مرد به عنوان پدر خانواده بوده و پرسش این آقا در مورد تردید در دعوت کردن پدر به مراسم عروسی خود است و پرسش بعدی در رابطه با اینکه با توجه به اینکه رابطه خوبی با همسرش دارد اما احساس عشق را ندارد و گاهی اوقات که با زن دیگری که با معیارهایش نزدیکتر است روبرو میشود احساس خیلی بدی پیدا میکند و در انتخابش شک میکند.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی که از زندگی دختر 28 ساله خود که 4 سال است ازدواج کرده و این آشنایی و ازدواج فقط در 3 ماه اتفاق افتاده است، میگویند و مشکلاتی که داماد ایشان دارند،افسردگی، بیکاری، مدام گریه کردن بخشی از این مشکلات هستند.
سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی درباره مسئولیت در زندگی زناشویی
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم و آقایی از آمریکا که هر دو قبلا با دکتر هلاکویی صحبت کرده بودند اما دکتر خواسته بودند هر دو با هم روی خط بیایند، آقای 40 ساله و همسر 38 ساله شان که 13 سال است ازدواج کرده اند و یک دختر 21 ماهه دارند، روی خط هستند، این زوج مشکلات متعددی با هم دارند و کار به جای باریک کشیده شده است .
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانمی 37 ساله که از درگذشت مادر 65 ساله خود در اثر بیماری سرطان میگویند، که پس از هفت ماه هنوز نتوانسته اند با این موضوع کنار بیایند و مدام تحقیق میکنند و در این فکر هستند که برای مادر بعد از مرگ چه اتفاقی می افتد و بدن چگونه تجزیه میشود.
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 28 ساله ای که تقریبا 8 ماه است به آمریکا مهاجرت کرده اند و در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند از رابطه ای که پنج سال قبل با یک آقای هلندی در ایران داشتند می گویند و اینکه این رابطه به این دلیل که این آقا تمایلی به ازدواج نداشته اند از بین میرود، اما حالا و بعد از 5 سال اصرار دارند که این خانم دوباره با ایشان وارد رابطه شوند البته با قصد ازدواج
سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد عشق
سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد رابطه جنسی قبل از ازدواج
دو تصویر غلط زنانه و مردانه در مورد ازدواج
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 28 ساله ای که از رابطه جدی و عمیق خود با آقای 29 ساله ای می گوید که بعد از 2 سال با توجه به اینکه خیلی این آقا رو دوست داشتند به این نتیجه می رسند که این رابطه فایده ای ندارد و این رابطه تمام میشود تا اینکه متوجه میشوند این آقا نامزد کرده اند و چند وقت دیگر ازدواج خواهند کرد، اینطور ادامه می دهند که شوک بزرگی به ایشان وارد شد و احساس خیلی بدی نسبت به خودش پیدا کرده است
گفتگوی دکتر فرهنگ هلاکویی با خانم 31 ساله ای در مورد ارتباط و آشنایی 3 ساله خود با آقای 33 ساله ای که آقا سطح تحصیلات و سطح مالی پایین تری نسبت به ایشان دارند و به این خاطر نمی توانند این موضوع را با خانواده در میان بگذارند و چون این رابطه را خوب می دانند و احساس آرامش می کنند کاملا در تصمیم گیری مردد هستند
گزیده سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی درباره افسردگی
گزیده سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی درباره خشم و عصبانیت
گزیده سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی درباره ترس، اضطراب و وحشت
گزیده سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی درباره پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان 13 تا 19 سالگی
گزیده سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی درباره پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان 7 تا 13 سالگی
گزیده سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی درباره پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان 3 تا 7 سالگی
گزیده سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی درباره پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان تولد تا 3 سالگی
گزیده سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی درباره فلسفه و هدفهای پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان
گزیده سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی درباره 50 باید و نباید در زندگی زناشویی
گزیده سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی درباره چرا ازدواج چرا طلاق
گریه های احساسی و هیجانی
گریه های بی اختیار
نظر دکتر فرهنگ هلاکویی در مورد خوددوستی