دکتر فرهنگ هلاکویی - تعداد فرزندان و فاصله سنی آنها

ناحیه کاربری
رمز را فراموش کرده ام   عضویت

دکتر فرهنگ هلاکویی - تعداد فرزندان و فاصله سنی آنها

 

پیشنهادی که در دنیای امروز می‌شود، داشتن دو یا سه فرزند است.

،،، زیرا فرزند تک و تنها، مسائلی را دارد و در حالی که فوائدی برای پدر و مادر و برخی از اوقات کمی برای خودش دارد، معمولاً باعث مشکلاتی می‌شود و گرفتاری‌هایی را ایجاد می‌کند و ممکن است سبب نارضایتی‌ها و یا اختلافاتی شود. به همین دلیل است که داشتن یک فرزند کمی زیر سئوال است و داشتن 4 فرزند نیز، مسائل و مشکلاتی را به وجود می‌آورد. ولی حتماً در دنیای امروز فرزند پنجم، به دلیل این که هیچ پدری و مادری توان آن را ندارند که به صورت تمام و کمال خودشان را در اختیار همه‌ی فرزندانشان بگذارند، و چنین نیرو، وقت و انرژی و امکان سازگاری تقریباً وجود ندارد؛ توصیه نمی‌شود.

بنابراین 2 تا 3 فرزند مورد نظر و مناسب خواهد بود و معلوم است که بهترین فاصله‌ی سنی بین این 2 تا 3 فرزند، بین 20 تا 30 ماه و در شرایط خاص تا 35 ماه است. در نتیجه بهتر است که فاصله‌ی سن بچه‌ها از 3 سال نگذرد. زیرا در حالی که در آغاز کار، ممکن است که مسائل و مشکلاتی را به وجود بیاورد، خوشبختانه بعداً به دلیل نزدیکی اما نه نزدیکی زیاد، سبب خواهد شد که آنها بتوانند «دوست و یار» همدیگر باشند و ما را کمک کنند. از آن‌جایی که در دنیای امروز بهتر است و حتماً بهتر است که یک نفر به ویژه مادر، در 2 تا 3 سالگی و یا تا 2 ، 3 سالگی فرزندش، کنار آنها باشد، در نتیجه شما باید خودتان را برای 4 تا 6 سال، ماندن در خانه و مواظبت از 2 فرزند یا فرزندی که مایلید داشته باشید، آماده کنید.

به یاد داشته باشیم:

با هر ساعتی که در مواظبت و مراقبت از کودکان خود می‌کوشید، صدها بلکه هزاران ساعت به خوشی و خوشبختی و سلامت فرزندانتان کمک می‌کنید و هر یک ساعتی را که در این‌جا کم می‌گذارید، متأسفانه در آینده، ای بسا صدها ساعت را برای جبرانش باید صرف کنید و اگر چنین قراری و چنین امکانی داشته باشید و خودتان را برای مراقبت و مواظبت کامل از فرزندتان با همکاری همسرتان و یا یک یار مهربان که عرض شد، آماده کنید، شرایط بهتری را به وجود آورده‌اید.