دکتر فرهنگ هلاکویی - من اصلا با گذشت و تحمل و فداکاری موافق نیستم ها

ناحیه کاربری
رمز را فراموش کرده ام   عضویت

دکتر فرهنگ هلاکویی - من اصلا با گذشت و تحمل و فداکاری موافق نیستم ها

 

من اصلا با گذشت و تحمل و فداکاری موافق نیستم ها . گذشت و تحمل و فداکاری یعنی من به دیگری اجازه بدم کار بد بکنه . من حرفی نزنم . او رو به خاطر کار بدش تشویق بکنم . به او بگم این کار بد رو بشتر با من بکنه . این کار بد رو با دیگران بکنه . از او آدم بدتری بسازم . به خاطر کار بدی که با من کرده من آسیب ببینم . من به خاطر آسیبی که دیدم به دیگران بدی بکنم .

من اصلا و ابدا با گذشت و تحمل و فداکاری موافق نیستم . ولی مساله بخشش داستان دیگری است .

بخشش یعنی یه کسی در حق شما یا شما در حق خودتون اشتباهی کردید . اون اشتباه رو میفهمید و میپذیرید . ازش می آموزید . اگر در ارتباط با دیگری است معذرت میخواهید و آمادگی خودتون رو برای جبران اعلام میکنید و پرونده رو میبندید. ولی ، ولی دیگه هرگز به اون آدم اجازه نمیدید که در شرایط قبلی همون آسیب رو به شما بزنه . اصلا به من نگید که من سیصد دفعه همسرم رو بخشیدم باز دوباره همون کار رو میکنه .

ما برای بار دوم بخشش نداریم . شما وظیفه تون این هست که از خودتون محافظت و مراقبت کنید . این یه موضوع بسیار پیچیده و جدی است . حتی برخی از اوقات اجازه ای که به او میدید که همون کار بد و غلطش رو بکنه فقط به خاطر اینکه میخاین دست بالا را داشته باشید که هر موقع لازم شد تو سرش بزنید . اینها مکانیزمهایی است که برخی از اوقات میل شما به قدرت و کنترل است . و مساله خیلی جدی تر از اینه که اون مکانزمهای عادی به نظر بیاد،،،