دکتر فرهنگ هلاکویی - وضعیت مالی برای همسر

ناحیه کاربری
رمز را فراموش کرده ام   عضویت

دکتر فرهنگ هلاکویی - وضعیت مالی برای همسر

 

برخی از شما که متاسفانه تو خانم های ایرانی فراوونه و دلایل فراوونی هم داره . به دلیل نگرانی ای که درباره مسایل مالی دارین همسرتون رو تو یه وضعیت مالی ای میذارید که از نظر او خیلی غیر عادی و خنده داره و مشکلی رو هم حل نمیکنه. صدها بار من این رو شنیدم که آقای دکتر من سه تا بچه دارم و درسته که الحمدلله وضعمون خوبه . درسته که این خونه دو سه میلیونی رو داریم . ولی آقای دکتر اگر شوهر من خدای ناکرده زبونم لال بعد از 120 سال مرد ، من دو ماه قسط این خونه رو نمیدونم چجوری باید بدم . نمیدونم . پول داریم نداریم کجاس. حالا شما فکر کنید . طرف رو میکشید . سه تا بچه هم بی پدر میکنید . نگرانی شما سر دو ماه قسطه . شما معلومه نمیفهمید چی میگید . برای اینکه اگه یه همچین اتفاقی افتاد نه از سر دو ماه شما رو میریزن تو خیابون و نه این همه آدمی که دور و بر شما هستن مساله به وجود میارن . بعد از اون شما یه نگاهی که به دور و برتون بکنید . همین یه دونه انگشتری که دستتونه ببرید بفروشید، پول دو ماه رو در آوردید میتونید بدید. شما مساله مرگ همسرتون راحت میندازید کنار ولی وقتی که سر فروش انگشترتون یا گرو گذاشتن انگشترتونه میگید نه این دیگه ...حالا اون بمیره ولی انگشتره بمونه. نه .

درست نیست . شما باید بدونید که آدم مضطربی هستید که این حرفهارو میزنید . شما یه وحشت مالی دارید . این یه آسیب کودکییست که به این صورت در میاد . حرف شما میتونه معقول و منطقی باشه که ما احتیاج به یه پس اندازی داریم . حرف شما میتونه معقول و منطقی باشه که باید یه پولی داشته باشیم. من اونو میفهمم . ولی نه به صورتی که خدمتتون عرض کردم و بارها من تو کار تراپی باهاش روبرو بودم .

بنابراین موضوع پول رو مواظب باشید و بعد هم متاسفانه تو یه شهری مث لوس آنجلس اگه به شما بگن این پوله که وقتی که خیلی زیاد میشه یا خیلی کم میشه زندگی رو به هم میریزه . تو شرکتها هم تا زمانی که شرکا دارن با یه مقدار به اصطلاح کج دار و مریز زندگی میکنن با هم خوبن . همینکه اوضاع شرکت خیلی خوب میشه به زودی چندتاشون به این فکر میافتن که چگونه بزنند و ببرند.