دکتر فرهنگ هلاکویی - فردی که نظر دیگران برایش مهم است

ناحیه کاربری
رمز را فراموش کرده ام   عضویت

دکتر فرهنگ هلاکویی - فردی که نظر دیگران برایش مهم است

 

فردی که نظر دیگران برایش مهم است، آنچنان در کودکی آسیب دیده و تحت تاثیر پدر و مادری بوده که همواره توجه او را به بیرون جلب کرده اند که چون چشم شده که همه را میبیند جز خودش را ! در واقع این فرد در سن ۲ تا ۴ سالگی متوقف شده که تصور میکند همه در حال دیدن او هستند .

ما در دنیایی هستیم که قرار است بر اساس اصولی درست زندگی کنیم ، در این درست زندگی کردن نیازی نیست که رضایت همگان را جلب کنیم ، بلکه ملاک واقعی ما ، واقعیت، مسوولیت و اخلاق است .

بیشتر مردان نیز تصور می کنند زنان باید همیشه درخشش و شکوفایی عشق را در وجود خود داشته باشند،اما نکته همین است که مرد باید این حال متناوب زن را در شرایط مختلف روحی درک کندو بداند که زن همیشه و همیشه نیازمند شنیدن دوست داشتن و اثبات آن است
والبته حالا دیگر دلیلش را می دانیم چه در مرد و چه در زن،
ما در دوست داشتن یکدیگر متفاوتیم ،در حالات
روحی مان متفاوتیم،اما همین تفاوت ها و تلاش برای سازگار شدن زندگی را زیبا و هیجان انگیز می کند،در دوست داشتن.

بنابراین هرگز تصور نکیند که تو خونه بالاخره یکی باید رئیس باشه. این پرت و پلاها هیچ ارتباطی به یه زندگی سالمی که مساله خوشبختی اساس کارشه نداره. هیچ کس قرار نیست قدرتی داشته باشه.
آنچه که وجود داره و اهمیت داره این هست که محبت است و حرمت است و مشورت است که اساس روابط انسانی است . و به همین جهت است که قدرت رو باید بگذارید کنار. یادتون باشه ما در
دنیایی هستیم که فرمانبرداری و اطاعت جایی نداره . همکاری . بنابراین جای فرمانبرداری همکاری نشسته .
در نتیجه رها کنید . شما قرار نیست به کسی دستور بدید. بچه ها قرار نیست از کسی فرمان ببرند